Twitter’da Kullanım Limiti Aşıldı Ne Demek? Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Hatası Ne Anlama Gelir?

Twitter’da Kullanım Limiti Aşıldı Ne Demek? Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Hatası Ne Anlama Gelir?

Birçok Twitter kullanıcısı bugün farklı bir sorunla karşılaştı.  Twitter’da kullanım limiti aşıldı sorunuyla karşılaşan sosyal medya kullanıcıları, sorunla ilgili çözümleri araştırmaya başladı. Twitter’da kullanım limiti aşıldı hatası sebebiyle pek çok kullanıcı bazı işlemleri gerçekleştirememeye başladı. Sosyal medya kullanıcıları ise Twitter’da kullanım limiti aşıldı sorununu ne anlama geldiğini araştırıyor. Peki Twitter’da kullanım limiti aşıldı ne demek? İşte detaylar.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip.

Ancak bugün pek çok sosyal medya kullanıcısı Twitter’da birtakım sorunlarla karşılaştı. Kullanıcılar ”Twitter’da kullanım limiti” aşıldı hatasından dolayı istedikleri işlemi gerçekleştiremediler.

Bu sorunlar karşılan Twitter kullanıcıları ise ”Twitter’da kullanım limiti aşıldı” hatasının ne anlama geldiğini araştırmaya başladı.

Twitter’da kullanım limiti aşıldı sorunu genellikle yoğun kullanımdan veya spam hareketlerden dolayı yaşanıyor. Twitter hesaplarında geçerli teknik limitler bulunuyor. Eğer bu limitler aşılırsa ”kullanım limiti aşıldı” problemi ortaya çıkabiliyor.

Twitter’da Kullanım Limiti Aşıldı Ne Demek?

Twitter’da kullanım limiti aşıldı hatası, Twitter’ın kullanıcıların belirli bir süre içinde yaptıkları işlemlere sınırlama getirmesi anlamına gelmektedir. Bu hata gerçekleştiği zaman kullanıcılar tweet atamaz ve diğer işlemleri yapamaz.

Kullanım limiti aşıldığı zaman sosyal medya kullanıcıları, Twitter hesaplarını bir süre kullanamayabilirler. Hesabın tekrar eskisi gibi kullanılabilmesi için belli bir süre beklenmesi gerekebilir.

Geçerli Twitter Limitleri Neler?

Twitter tarafından belirlenen geçerli limitler ise şu şekilde;

  • Günlük – direkt mesajları :Günlük 500 mesaj gönderme limiti vardır.

  • Tweetler : Günlük 2.400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür.  Ayrıca Retweetler de Tweet olarak sayılır.

  • Günlük takip etme limiti: Twitter kullanıcıları için günlük takip etme limiti 400 olarak belirlenmiştir.

  • Hesaba göre takip etme limit: Bir hesabın takip ettiği kullanıcı sayısı 5.000’i geçerse yeni takip etme isteklerine sınırlama getirilir.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir