Tepki Çekmişti: Lütfü Savaş’ın Depremle İlgili Sözlerine Dikkat Çeken Naci Görür İsyan Etti!

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın depremle ilgili sözlerine sosyal medya hesabında dikkat çeken Naci Görür, tepkiler gelince isyan etti.

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremde binlerce vatandaşını kaybeden Hatay’ın Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlamıştı.

Depremin konuşulduğu programda Savaş, “2013’ten beri kentsel dönüşüm yapalım diyorum, 9 yıldır CHP’de belediye başkanlığı yapıyorum bana bir çivi bile çaktırmadılar. Hangimiz hesap vereceksek verelim, suçumuz varsa istifa ederiz. Bakanlık kentsel dönüşüm için yazdığımız yazıya yanıt vermedi. 2015’te yazdığımız yazıya da yanıt vermedi” demişti.

Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür de Lütfü Savaş’ın açıklamalarına sessiz kalmayarak Twitter hesabında bir paylaşım yaptı.

Görür, “Şu anda Halk TV’de Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay’da deprem öncesinde kenti güçlendirmek için çok hamle yaptıklarını ve gerekli desteği ve izini alamadıkları için başlayamadıklarını bile anlatıyor. Bu kadar insanımızı nasıl kaybettiğimizi anlıyorsunuz değil mi? Acı, çok acı.”dedi.

Bu paylaşımın ardından da Lütfü Savaş’ın daha önce kentsel dönüşüm projelerine karşı çıktığı hatırlatılarak Görür’e tepki gösterildi.

Naci Görür de “Benim yazdıklarımı siyasi bir terazide tartıp tartışmayın.” diyerek “Bu ülkede önceden geleceği bilinen depremler olmuş ve 50 binden fazla insan ölmüş. Bu depremlerle yüzleşmeyecek miyiz yani? Ne yaptık, neyi yapmadık ta bu kadar kayıp verdik diye araştırmayacak mıyız yani ? Size şu kadarını söyleyeyim. Bu günkü bilim ve teknoloji eğer zamanında uygulanırsa depremin afete dönüşmesini engelleyecek ve deprem zararlarını minimize edecek niteliktedir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir