Ripple Avukatı, SEC Davalarının Kasıtlı Olduğunu Söyledi!

Ripple Avukatı, SEC Davalarının Kasıtlı Olduğunu Söyledi!

Ripple yanlısı bir avukat olan John Deaton, SEC’in 5 Haziran başlattığı borsa davalarının kripto sektörünü engelleyen kasıtlı bir hamle olduğunu söyledi. Deaton’a göre SEC, Wall Street’in hızla büyüyen kripto ilgisini baltalamak istiyor.

Ripple avukatına göre davalar stratejik bir hamleydi

ABD’li düzenleyici SEC, Binance’e dava açtıktan bir gün sonra benzer gerekçelerle Coinbase’i de dava etti. Binance, kurucusu Changpeng Zhao ile birlikte çeşitli düzenleme ihlalleriyle ilgili suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Daha sonra Coinbase, lisanssız bir aracı kurum ve borsa olarak faaliyet göstermekle suçlandı. Önde gelen iki kripto şirketine karşı açılan bu davalar, tüm kripto topluluğundan önemli eleştiriler aldı.

Deaton Hukuk Bürosu’nun Yönetici Ortağı olan Avukat John Deaton, SEC davalarının Wall Street’in hızla büyüyen kripto endüstrisini yakalamasını sağlama arzusundan kaynaklandığını iddia ediyor.

Deaton, Twitter’dan Bitcoin savunucusu Preston Pysh’in yaptığı şu açıklamaları katıldığını ifade ediyor:

Üzgünüm, ancak Blackrock, Fidelity, Citadel, Schwab ve şimdi Deutsche Bank’ın, SEC’in Binance’e geçici tedbir kararı almasından ve Coinbase’e dava açmasından sadece birkaç gün sonra Bitcoin ETF’leri, spot borsaları ve benzeri konular için başvuruda bulunması, geçen yıl boyunca Wall Street’in parazitleri ve hükümet düzenleyicileri arasında koordine edilen büyük bir oyun olduğunu düşünmekten başka bir seçeneğimiz yok.

SEC iddiaları kripto topluluğundan destek topladı

Kripto fenomeni Pysh, BlackRock, Citadel Securities ve Fidelity Digital Assets gibi önemli oyuncuların yakın zamanda SEC’in kripto devlerine karşı açtığı yasal işlemlerin ardından Bitcoin ETF’leri ve spot borsalar için başvurmaya başladıklarına dikkat çekti.

Bu görüşe katılan Deaton, Wall Street ile düzenleyiciler arasında “içeriden bir iş” olabileceğini dile getirdi. Deaton, SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı davaların ardından BlackRock, Fidelity, Citadel, Schwab ve Deutsche Bank gibi finans devlerinin derhal Bitcoin ETF’leri için başvurduklarının altını çizdi.

Bu arada, Custodia Bank CEO’su Caitlin Long geçtiğimiz günlerde, Wall Street firmalarının SEC’in kapsamlı baskısı sırasında kripto alanına girme zamanlamasının sadece bir tesadüf olmadığını belirtti. Yakın tarihli bir röportajda, şunları kaydetti:

Birdenbire, pist temizlendikten hemen sonra kriptoya giren bu büyük Wall Street firmaları var.

BlackRock yöneticisi, Wall Street’in kripto paraları istediğini söylüyor

BlackRock’tan Joseph Chalom, New York’ta düzenlenen Coinbase kripto zirvesindeki coşkuya makul bir karşı nokta koydu. Perşembe günü, Wall Street’in SEC baskısına rağmen kriptoya yöneldiğini söyledi. Fakat, DeFi’nin küresel bir kabul öncesinde KYC’ye ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Chalom, “Kiminle ticaret yaptığımızı bilmezsek hapse gireriz” diyor.

Ripple ve Bitcoin 2023’ün zirvelerini zorluyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, kripto eleştirmeni Peter Schiff, özellikle Bitcoin’ de dahil olduğu son koşuyu ‘ralli sonu’ olarak yorumladı. Bununla birlikte, piyasanın son rallinin ardından çoğu kripto kazançlarını korumak yatay hareketleri sürdürüyor.

 1. Bitcoin (BTC) +%2.33
 2. Ethereum (ETH) +%0.51
 3. BNB (BNB) +%1.96
 4. XRP (XRP) +%0.11
 5. Cardano (ADA) -+%1.40
 6. Dogecoin (DOGE) +%2.63
 7. Solana (SOL) +%2.50
 8. Litecoin (LTC) +%6.11
 9. TRON (TRX) +%0.14
 10. Polygon (MATIC) +%1.67
 11. Polkadot (DOT) +%3.48
 12. Toncoin (TON) – +%0.58

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir