Mersin Taşucu Limanı’nda 75 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Mersin Taşucu Limanı’nda 75 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Mersin Taşucu Limanı’ndan Türkiye’ye gelen 2 araçta yürütülen eş zamanlı operasyonlar sonucu 75 kilogram esrar ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ilk operasyonda, gemiyle gelen lüks bir araç ekiplerce şüpheli görülerek X-Ray taramasına sevk edildi.

Taramada şüpheli yoğunluklar görülmesi üzerine araç arama hangarına alınarak narkotik dedektör köpek eşliğinde aramaya tabi tutuldu. Şüpheli bölgelere narkotik dedektör köpeğin tepki vermesiyle detaylı arama başlatıldı. Arama sonucu koltukların ve kapıların iç kısımlarına ve aracın doğal boşluklarına gizlenmiş halde 31 kilogram esrar ele geçirildi.

İkinci operasyonda ise ekipler gemiyle gelen ve boş olduğu beyan edilen bir tırı X-Ray taramasından geçirdikten sonra tırda şüpheli yoğunluk tespit edildi. Narkotik dedektör köpek marifetiyle başlatılan aramada köpeğin şüpheli bölgelere tepki verdiği görüldü. Detaylı kontroller sonucu tırın çekicisinin altına gizlenmiş vaziyette 44 kilogram esrar ele geçirildi.

Böylece iki araçta toplam 75 kilogram esrar ele geçirilerek uyuşturucuya geçit verilmedi.

Olayla ilgili soruşturma Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir