Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Kabine Toplantısı konuları ne?

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Kabine Toplantısı konuları ne?

Kabine Toplantısı tarihi için geri sayım başladı. Milyonlarca vatandaş, 3 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen Kabine Toplantısı kararlarını merak ediyor. İki hafta arayla yapılan Kabine Toplantısı’nda hangi konuların konuşulacağı sorgulanıyor. Peki Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Kabine Toplantısı konuları ne?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN?

En son 14 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı için 24 Haziran tarihi düşünülüyordu. Ama bayram tatilinin 9 güne çıkarılması sebebiyle Kabine Toplantısı tarihi ertelendi.

Bu sebeple Kabine Toplantısı’nın Temmuz ayının ilk haftasında yapılacağı düşünülüyor. Toplantı için kesin tarih belirlendiğinde sizleri bilgilendireceğiz.

KABİNE TOPLANTISI KONULARI NE?

Kabine Toplantısı konusu için herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ama gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı konusu olarak ekonomik gelişmeler, emekli – memur  zammı değerlendirilmesi ve deprem konutları olacağı düşünülüyor.

SON KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NELER?

14 Haziran tarihinde yapılan son Kabine Toplantısı kararlarında asgari ücret hakkında görüşmeler yapılacağı belirtilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konunun yapıcı olduğunu söyleyerek herkesin içine sineceği bir rakam olacağı vurgusunu yapmıştı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir