İtalya’da huzurevinde yangın: 6 kişi hayatını kaybetti

İtalya’da huzurevinde yangın: 6 kişi hayatını kaybetti

İtalya’nın Milano kentinde bulunan bir huzurevinde gece saatlerinde çıkan yangında altı kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. İtalya İtfaiyesi’nden yapılan açıklamada, Milano’daki Cinquecento Caddesi’ndeki huzurevinde gece 01.20’de çıkan yangında altı kişinin yaşamını yitirdiği, zehirlenen çok sayıda kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Yangına müdahale eden itfaiye ekiplerinin onlarca kişiyi kurtardığı ifade edildi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, yangının neden çıkmış olabileceğine ilişkin araştırma sürerken, yangında zehirlenme sebebiyle 81 kişinin çevredeki hastanelere kaldırıldığı, bu kişilerden 16’sının durumunun ciddi, 65’inin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

YANGIN SIRASINDA HUZUREVİNDE 167 KİŞİ VARDI

Olaya ilişkin itfaiyeden yapılan açıklamada, yangında hayatını kaybedenlerin beşinin kadın, birinin erkek huzurevi sakini olduğu, altı kişiden ikisinin yanarak, dördünün de dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdiği belirtildi. Milano Belediyesinin sahibi olduğu ve bir kooperatif tarafından idare edilen 210 yatak kapasiteli huzurevinde hastane hizmetlerine ihtiyaç duymayan ancak kendi kendine yeterli olamayan yaşlıların kaldığı ve olay sırasında 167 kişinin huzurevinde bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Yangının çıktığı huzurevinde sabah erken saatlerde incelemelerde bulunan Milano Belediye Başkanı Giuseppe Sala, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yangın kontrol altına alındı. Bu tür hadiselerde durum çok daha kötü olabilirdi ancak 6 ölüm olması da ağır bir bilanço. Umarım hastanede durumu kritik olanlardan bu sayıya eklenen başkaları olmaz” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir