Hatay’da prefabrik iş yerleri teslim edildi: Yeni iş yerim, yıkılan iş yerim manzaralı

Hatay’da prefabrik iş yerleri teslim edildi: Yeni iş yerim, yıkılan iş yerim manzaralı

İHA

Hatay’da depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda kentti yeniden ayağa kaldırmak için devlet millet el ele çalışmalar sürüyor.

Antakya ilçesinde İstanbul Valiliği tarafından Antakya Millet Bahçesi içerisine yapılan İstanbul-Hatay Kardeşlik Çarşısı’nda çalışmalar tamamlandı.

Prefabrik iş yerlerinin anahtarları, kurayla belirlenen esnafa Hatay Vali Yardımcısı Onur Özaydın tarafından teslim edildi.

Aylar sonra yeniden iş yerine kavuşacak vatandaşlar, hüzünlü anlar yaşadı.

“Birçok farklı sektörden esnafımız faaliyet gösterecek”

Hatay Vali Yardımcısı Onur Özaydın, şunları ifade etti:

Millet bahçesi lokasyonunda bulunan çarşımızda 134 tane iş yerimiz bulunmakta. Bu çarşıda birçok farklı sektörden esnafımız faaliyet gösterecek. Bugün de nihayete erdirmiş olduğumuz bu çalışmanın son aşaması ve en güzel aşaması olan anahtar teslim aşamasına geldik.

Ben bu çarşının yapımında emeği geçen başta İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya, İstanbul Valiliğimize, çalışanlarına ve sahada faaliyet gösteren tüm ekip arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

“Yeni iş yerim, yıkılan iş yerim manzaralı”

Depremde yıkılan iş yerinin karşısında bulunan prefabrik çarşıda ticari hayatına devam edecek olan Seçil Akgöl ise, şu ifadeleri kullandı:

Şu an anahtarını teslim aldığım iş yerim, yıkılan iş yerim manzaralı. Karşıdaki arsa benim eski iş yerim. Ofisimde yaklaşık 10 yıldır çalışıyordum ve yeni tadilat yapmıştım. Daha tadilatın taksitlerini ödüyorum. Daha taksiti bitmemişti, yeri arsa oldu. Artık geleceğe dair hiç hayal kurmuyorum.

“Karşı caddedeydi iş yerim, yıkıldı ve her şeyim gitti”

Deprem sonrası yeni iş yerine kavuşmanın heyecanını yaşayan Yusuf Bilgin de şunları söyledi:

Karşı caddedeydi iş yerim, yıkıldı ve her şeyim gitti. Rabbim devletimize ve milletimize izin vermesin. Burayı bize tahsis ettiler. Tekrardan ayağa kalkacağız inşallah.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir