“Hangi Filmi İzlesem” Diye Düşünenlere Müjde! Tek Bir Solukta Bitireceğiniz Kaliteli Film Önerileri

‘Bugün hangi filmi izlesem?’ diye kara kara düşünenleri içeriğimize doğru alalım. Sizler için en iyi filmlerden oluşan harika bir film listesi hazırladık. Bu filmlerin hepsinin IMDb’de en yüksek puanları tek tek kaptığını da geçmeyelim tabii.

E hadi o zaman, film önerilerine geçelim!

17. The Dictator (2012)

IMDb: 6.4

‘Diktatör’ 2012 yılında gösterime giren politik bir hiciv filmidir. Larry Charles tarafından yönetilmiş ve başrolünde Sacha Baron Cohen yer almıştır. Film, kurgusal Kuzey Afrika ülkesi Wadiya’nın diktatörü Amiral General Aladeen’in hikayesini anlatıyor.

16. The House That Jack Built (2018)

IMDb: 6.8

Efsane oyuncu kadrosuyla gözlerimizden kalpler çıkartan bu filmde tam 12 yıldır seri katil olan Jack’in tüyler ürperten hayatına ve işlediği korkunç cinayetlere şahit oluyoruz.

15. Bridesmaids (2011)

IMDb: 6.8

Bu müstehcen komedi, bir grup nedimenin arkadaşlarının düğününe hazırlanırken yaşadıkları talihsizlikleri konu alıyor. Kristen Wiig ve Melissa McCarthy’nin komik performansları ve mizahla kalbi dengeleyen senaryosuyla bu film, komedi türünün modern bir klasiği.

14. Step Brothers (2008)

IMDb: 6.9

Bu klasik komedi, yetişkin olarak birlikte yaşamak zorunda kalan iki üvey kardeşin maskaralıklarını anlatıyor. Üst düzey mizahı ve Will Ferrell ile John C. Reilly’nin unutulmaz performanslarıyla bu film iyi vakit geçirmeyi garantiliyor.

13. Martyrs (2008)

IMDb: 7.0

Eğer korku filmlerini seviyorsanız, ‘Martyrs’ filmini duymuş olabilirsiniz. Bu film 2008 yılında gösterime giren bir Fransız filmidir ve kısa sürede şimdiye kadar yapılmış en rahatsız edici korku filmlerinden biri olarak ün kazanmıştır.

12. Dogtooth (2009)

IMDb: 7.2

Film, üç genç kardeşin anne babalarıyla, sanki paralel bir evrende, farkında olmadıkları bir tutsaklıkta yaşadığı evde geçiyor. Evlerinden hiç çıkmayan, dış dünyayla ilgili hiçbir şey bilmeyen, adeta çocuk gibi kalmış kardeşler, köpek dişleri düşüp evden çıkmalarına izin verilecek günü bekleyerek yaşamlarını sürdürmektedir.

11. Bitter Moon (1992)

IMDb: 7.2

Bir yolcu gemisinin içerisinde yolculuk etmekte olan bir İngiliz çift, seyahat sırasında Oscar isimli gizemli bir adamla karşılaşırlar. Oscar, tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve ilginç hikayeleri olan samimi bir adamdır.

10. Hereditary (2018)

IMDb: 7.3

Bu film, büyükannelerinin ölümünden sonra çözülmeye başlayan bir ailenin, ailelerinin geçmişiyle ilgili karanlık sırları ortaya çıkarma hikayesini anlatıyor. Tüyler ürpertici gerilimi ve akıldan çıkmayacak görüntüleriyle bu film korkaklara göre değil.

9. The Menu (2022)

IMDb: 7.4

Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy başrolde olduğu The Menu filmi, uzak bir adada bulunan özel bir restorana giden genç bir çiftin hikayesini konu ediyor

8. The Conjuring (2013)

IMDb: 7.5

Bu film, evlerinde karanlık bir varlık tarafından dehşete düşürülen bir aileye yardım etmeye çalışan paranormal araştırmacıları izliyor. Yürek hoplatan korkuları ve tüyler ürpertici atmosferiyle bu film modern bir korku klasiğidir.

7. A Star is Born (2018)

IMDb: 7.6

Bu film, yeni gelen yetenekli bir müzisyene aşık olan deneyimli bir müzisyenin, şöhret ve aşkın inişli çıkışlı yollarında ilerleyişini anlatıyor. Lady Gaga ve Bradley Cooper’ın inanılmaz performanslarıyla bu film, jenerik bittikten sonra da aklınızdan çıkmayacak bir göz yaşartıcı.

6. The Whale (2022)

IMDb: 7.7

‘Balina’ 2020 yılında gösterime girmiş bir dram filmidir. Darren Aronofsky tarafından yönetilmiş ve başrolünde Brendan Fraser yer almıştır. Film, hastalık derecesinde obez olan ve evine hapsolmuş Charlie adında bir adamın hikâyesini anlatıyor.

5. The Hangover (2009)

IMDb: 7.7

Bu filmin tanıtılmaya ihtiyacı yok. Vahşi ve müstehcen bir hikayeye sahip olan bu film, Las Vegas’ta geçirdikleri vahşi bir gecenin olaylarını bir araya getirmeye çalışan bir grup arkadaşı izliyor. Eğer sizi yanlarınız ağrıyana kadar güldürecek bir film arıyorsanız, işte bu o film.

4. The Bourne Identity (2002)

IMDb: 7.9

Bu heyecan verici film, geçmişinin gizemini çözmeye çalışan Jason Bourne’un yolculuğunu takip ediyor. Hızlı tempolu aksiyonu ve yürek hoplatan gerilimiyle bu film sizi başından sonuna kadar ekrana bağlayacak.

3. Mad Max: Fury Road (2015)

IMDb: 8.1

Bu kıyamet sonrası filmi, nefes kesici gösteriler, inanılmaz sinematografi ve sizi koltuğunuzun ucunda bırakacak sürükleyici bir hikaye sunuyor.

2. Inside Out (2015)

IMDb: 8.1

Bu film, Riley adında genç bir kızın ve onun kafasının içinde yaşayan duyguların hikayesini anlatıyor. Zekice yazılmış senaryosu ve güzel animasyonuyla bu film, insan ruhunun dokunaklı bir keşfi.

1. Spirited Away (2001)

IMDb: 8.6

Bu Japon filmi, ebeveynleri domuza dönüştükten sonra büyülü bir dünyaya taşınan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Çarpıcı görselleri ve tuhaf atmosferiyle bu film, animasyon hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir