Erdoğan’dan Ekonomi Yönetimine ‘Faiz’ Konusunda Mesaj Gitmiş

Erdoğan’dan Ekonomi Yönetimine ‘Faiz’ Konusunda Mesaj Gitmiş

İktidara yakın Sabah Gazatesi yazarı Okan Müderrisoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi yönetimine ‘yüksek faize’ ilişkin dikkatli olmaları yönünde uyarı yaptığını yazdı. 

Seçimler sonrası düşük faiz ve kuru baskılama stratejilerinden vazgeçen hükümet ekonomi yönetimine de piyasalar tarafından kabul gören isimleri getirmişti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın başına Mehmet Şimşek geçerken, Merkez Bankası Başkanlığı ise Hafize Gaye Erkan’ın olmuştu.

Kurdaki baskının kalkması ve faiz artışlarının başlamasıyla birlikte ise ciddi bir zam yağmuru gelmiş bunun yanı sıra cari açığın kapatılması amacıyla yeni vergiler hayatımıza girmişti.

Geçmişte faiz artışlarına karşı yaptığı sert açıklamalarla bilinen Erdoğan’ın ise yeni ekonomi yönetimini de faiz artışları konusunda uyardığı belirtiliyor.

Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şimşek ve ekibine faiz artışlarında hızlı davranılmaması gerektiği yönünde uyarılarda bulunduğunu yazdı.

Müderrisoğlu’nun yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sn Şimşek ve Merkez Bankası ekibine, ‘yüksek faize ilişkin’ dikkatli olmalarını söylemiş, ekonomide viraja sert girmeyip, virajı geniş almalarını tavsiye etmiş durumda!’

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir